Stomatologia zachowawcza

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza poprzez szereg zabiegów, jakie oferuje, pozwala na eliminację ognisk próchniczych. Pozwala ona także, na efektywne leczenie zakażonej miazgi znajdującej się wewnątrz zęba. Dzięki temu, możliwe staje się uniknięcie ekstrakcji zniszczonego zęba.

Wypełnienia kompozytowe zęba

Wypełnienia kompozytowe z uwagi na swoją uniwersalność cieszą się największą popularnością w zabezpieczaniu wyleczonych ubytków. Tak stworzone uzupełnienie jest bardzo szczelne, dzięki czemu minimalizuje ono ryzyko zakażenia kanału zębowego. Dzięki swojemu naturalnemu kolorowi, efekt pracy stomatologa jest estetyczny. Pozwala ono na wypełnienie ubytków drobnych, jak i tych o większej powierzchni.

Leczenie próchnicy zębów

Próchnica jest chorobą bardzo powszechną. Najczęstszym powodem jej występowania jest dieta bogata w węglowodany, które są idealną pożywką dla bakterii znajdujących się w płytce nazębnej. Rozkładanie przez nie wspomnianych cukrów prowadzi do wytworzenia szkodliwych dla zębów kwasów, poważnie naruszających strukturę szkliwa. To właśnie dlatego próchnica jest tak powszechną dolegliwością i niezwykle ważne staje się jej leczenie.

Leczenie próchnicy zębów opiera się w pierwszej kolejności na dokładnym opracowywaniu zakażonych przez próchnicę tkanek. Następnym krokiem jest użycie dostępnych rozwiązań, aby ząb został zabezpieczony przed ponownym pojawieniem się próchnicy oraz wystąpieniem dolegliwości związanych z nadwrażliwością zębów. Aby było to możliwe, wykorzystuje się wspomniane wcześniej wypełnienie kompozytowe. Uzyskany efekt jest trwały oraz odporny na zniszczenia.

Leczenie nadwrażliwości zębów

Nadwrażliwość zębów to dolegliwość spowodowana przez odsłonięcie zębiny, na której powierzchni znajdują się kanaliki zębinowe. Są one bezpośrednią drogą do unerwienia zęba i dzięki temu przy spożywaniu zimnych lub gorących pokarmów pacjent odczuwa ból.

Leczenie zębów o stwierdzonej nadwrażliwości opiera się na wykonywaniu zabiegów z pomocą preparatów o wysokiej zawartości fluoru, takie jak lakierowanie. Działa to niczym środek zabezpieczający zębinę, przez co jest ona odizolowana od wpływu pokarmów wyzwalających bolesne bodźce.

Lekarzem wykonującym zabieg jest

Lek. dent. Aleksandra Świderska
stomatologia zachowawcza, endodoncja, stomatologia dziecięca, profilaktyka
Zobacz cały personel

ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE!

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

Cennik zabiegów

Badanie stomatologiczne
100 zł
Konsultacja protetyczna
100 zł
Konsultacja staw-skroniowo-żuchwowy
100 zł
Wypełnienie
300-600 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym
150 zł
Odbudowa po leczeniu kanałowym
400-700 zł
Odbudowa na włóknie szklanym
400-700 zł
Znieczulenie do zabiegu stomatologii zachow.
bezpłatne